Az Economist cikkében felmerülték érdekes adatok:
- A világháló felhasználóinak 20 %-a hozott már létre egészségügyi tartalmat.
- A weben megjelenő orvosi tartalom igan magas minőségű: a British Medical Journal felmérése szerint egy ideggyógyászati site teljes tartalmának csak 6%-a tartalmazott fals információt.
- 100 millió internet felhasználóból kb. 33 millió talált már értékes orvosi információt a világhálon. És kb. 3%-uknak okozott valamilyen károsodást a hamis információ.
- A BrainTalk tanulmány megkérdezettjeinek 40%-a folyamodott már online orvosi információkhoz azért, mert orvosuk nem válaszolt minden kérdésükre.
Valójában a cikk egy bő összefoglalója annak, ami ma web 2.0 és orvoslás címen a világhálón folyik. De még mindig kuriózumként, bóhocmutatványként szól az olyan szolgáltatásokról, mint a Sermo.com vagy az Organized Wisdom. Mikor jutunk már el oda, hogy a neves lapok érdemben, funkcionális szempontból beszélnek erről a területről és nem csak mint érdekességet tárnak az olvasói elé?
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
dendrimer · http://dendrimer.blog.hu 2007.09.14. 19:44:58
Ez a vebkettőzés a eü-viszonylatban inkább csak a laikusok számára lesz érdekes/hasznos.
Meskó Berci · http://mediq.blog.hu/ 2007.09.14. 20:38:33