A telemedicina vagy távorvoslás igazi felhasználhatóságát, hatását még nem is tudjuk felmérni. Jelenleg olyan országokban, ahol nehéz szakembert találni, különösen jelentős lehet az, hogy egy beteg hazájából férhet hozzá megfelelő orvosi ellátáshoz. Később ez más területeken is hasznos lehet. A betegnek az adatait lehívja egy virtuális recepciós, majd hív hozzá megfelelő doktort, akivel webkamerán keresztül beszélhet. Jelen van egy segítő is, aki az EKG-t, illetve egyéb vizsgálatokat végrehajtja, de azokat a távolban elemzik, gyógyszert távolról ír fel.
Nem ez irányban fejlődik az orvoslás, nem ilyen lesz a jövő orvoslása, de ott, ahol nincs elegendő szakember, életeket menthet.
További olvasmány:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
meronem 2009.08.07. 23:38:52
Ez persze nem baj a betegnek, talán még jobb is, nem akarom védeni az orvosokat. A koreai beteget néhol már nem hónaljszagú ápolónők etetik, hanem robotok, ez is Haladás.
A hab a tortán a video vége: a csajomat 3D-ben láthatom ha elmegy egy hétre a nagyihoz (természetesen az önvezető autóval index.hu/tech/hardver/2009/08/07/knight_rider_mar_a_kanyarban_van/ ), na az tényleg m-i-n-d-e-n-t megváltoztat.
HoldenCaulfield · http://kaizen.freeblog.hu 2009.08.08. 11:33:24
Ami igazán kérdéses, az meronem hozzászólásában is benne van: az orvosok szerepe. Én megkockáztatom, hogy például a baleseti sebész is komoly változáson megy keresztül a következő 50 évben.
Érdemes átfutni egy egészségügyi lexikont és megnézni, mi történt az elmúlt 50 évben.
meronem 2009.08.08. 15:41:18