- Virtuális valóság: beváltatlan ígéretek (Origó): Szedlák Ádám nagyszerűen összefoglalta mindazt, amit a témáról tudni kell.
- Miért halnak hamarabb a férfiak? (Medipress): A kutatók már évek óta igyekeznek rájönni, hogy a férfiaknak miért van csaknem mindenütt rövidebb várható élettartama, mint a nőknek. A különbségnek genetikai, fiziológiai, magatartásbeli vagy környezet-meghatározta okai lehetnek. Így az orvosok egy idő óta már a nemi hormonok szerepét vizsgálják az immunrendszerre vagy a szív- és keringési rendszerre. A férfi tesztoszteron hormon például több mint 20 gént kapcsol be, amelyek elősegítik a szív- és keringési betegségek keletkezését.
- Genetikai információk gyorsabban, olcsóbban, egyszerűbben (Origó Tudomány): Széleskörű összefoglalás a témában, annyi hozzáfűzéssel, hogy két ember genetikai állománya 99.5%-ban egyezik meg és nem 99.9%-ban, mint azt régebben hittük (a különbség 15 millió bázispár). Mindenesetre sokkal több hasonló cikkre lenne szükség a médiában.
- Végül pedig egy új együttműködésről, mely a Ozmosis nevű orvosi közösségi site és a The Doctor’s Channel nevű orvosok videóit bemutató szolgáltatás között jött létre. A napokban éppen arról beszéltem, hogy ilyen együttműködések szükségesek, hogy a kicsi, ám értékes szolgáltatások is fent tudjanak maradni.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.